Jazda po Polsku

Jakie powinno być idealne auto?

Powszechnie uważa się, że ideały nie istnieją i to w żadnym kontekście, a już tym bardziej aut, gdzie poszczególne modele Volkswagena, Porsche czy Audi różnią się od siebie diametralnie. Każdy z nich ma swoje plusy, a także. Jakie jednak cechy powinno mieć auto choć zbliżone do ideału, którego doskonale nadawałoby się dla każdego? Przede wszystkim przestronne na tyle, aby bez problemów mogli się w nim zmieścić wszyscy członkowie rodziny.

Można też na to spojrzeć pod innym względem– przestronne na tyle, aby kierowca mógł sobie wygodnie odsunąć siedzenie, a pasażer wręcz się położyć. Do tego dochodzi oczywiście także miejsce w bagażniku – im go więcej, tym łatwiej jest się zapakować w samochód, nie bojąc się o wielkość walizek czy toreb. Kolejna kwestia to moc silnika – nawet jeśli nie przepada się za ogromną szybkością, to w większości marzy się o potężnym, warczącym silniku.

Szczególnie, gdy auto ma pokonywać także dłuższe dystanse i często poruszać się po trasach międzynarodowych i autostradach. Najlepiej, gdyby przy tym samochód ten jak najmniej palił i pozwalał bez strachu podjeżdżać na stację na kolejne tankowania. Idealne auto powinno być także bezpieczne – nikt nie wierzy w samochód niezniszczalny, ale odpowiednio sterowane i przyczepne zdecydowanie zwiększa szanse, że nawet w trudnych warunkach uda nam się uniknąć kolizji czy poślizgu.

Gdy dorzucimy do tego wsparcie elektroniki auta chociażby podczas parkowania czy cofania, to zbliżymy się znacząco w kierunku auta idealnego.