Jazda po Polsku

Plusy i minusy samochodów sportowych

Samochody sportowe coraz częściej pojawiają się na ulicach polskich miast. Coraz więcej młodych ludzi na nie stać, a to często czynnik decydujący.

Jakie są ich plusy i minusy? Wspomniana wcześniej cena to na pewno jeden z elementów. Trudno kupić wysokiej klasy auto sportowe bez zbyt dużego przebiegu, nie dysponując budżetem co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

To nie są samochody, które da się kupić po kosztach i po maksymalnie niskim nakładzie. Tutaj za jakość i szybkość się płaci.

Minusem bez wątpienia jest także mała pojemność – nie da się ukryć, że to raczej auta dla singli, a nie dla dużych rodzin. Trudno zmieścić w dwuosobowym aucie rodzinę z dzieckiem, nie wspominając już nawet o licznych bagażach, jakie się z tym wiążą.

Plusem za to jest ogromna szybkość, jaką rozwijają tego typu samochody. Sto kilometrów na godzinę to dla nich pestka – osiągają ją w ciągu kilku sekund.

Dla wielu osób to wspaniałe uczucie, gdy mogą beztrosko pędzić autostradami i drogami szybkiego ruchu lewym pasem, nie przejmując się szybszymi samochodami, bo takich samochodów w tym wypadku właściwie nie ma. Jaki samochód sportowy warto kupić, gdy już się na niego zdecydujemy? Opcją wartą rozważenia jest bez wątpienia Porsche, które uznawane jest nie tylko za demona prędkości, ale także za markę kojarzoną z luksusem.

Podobnie może być w przypadku Bentleya, z tym że to auta jeszcze bardziej nastawione na wysoki standard, a mniej na sportowe konotacje i rozwijaną prędkość.