Jazda po Polsku

Rola Volkswagena dla Wielkopolski

Volkswagen to jeden z dominantów na światowym rynku w kontekście samochodów transportowych i osobowych. W Polsce szczególną rolę odgrywa jednak w Wielkopolsce, gdzie jest także miejscem pracy dla wielu Wielkopolan. Volkswagen otwiera w Polsce kolejne punkty produkcyjne, a ostatnim otwartym jest ten we Wrześni. W ten sposób niemiecka firma tworzy w Wielkopolsce dobrze płatne miejsca pracy i bezpośrednio wpływa na najniższe bezrobocie w Polsce, które dotyczy WLKP. Koncern jest jednym z największych, o ile nie największym pracodawcą w województwie – choć oferowane stawki nie są może na europejskim poziomie, to jak na polskie realia są one bardzo konkurencyjne. Polski Volkswagen to głównie praca produkcyjna.

To tutaj powstaje chociażby Volkswagen Caddy. Wiele z tutejszych aut jest później eksportowana do Państw Europy Wschodniej. W Polsce prężnie działa też chociażby dział human resources, który w zasadzie nieustannie poszukuje nowych pracowników, oferując im nie tylko wysoką pensję, ale jednocześnie też liczne dodatkowe profity takie jak chociażby ubezpieczenie zdrowotne czy kursy języka niemieckiego. Nie można jednak nie docenić także zaangażowania Volkswagena w kwestie społeczne. Firma organizuje wiele różnych eventów o charakterze charytatywnym, a ściśle współpracuje też z kluczowymi dla Poznania uczelniami – z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Politechniką Poznańską i Uniwersytetem Ekonomicznym.

Volkswagen w Polsce szuka nie tylko pracowników produkcji, ale także wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie technologii.